KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774149
nr 1577 4149
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x67 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 november 2023
kl 18:44:01
12/11 21:05:51
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel